svmp1214
svmp1214 svmp1214
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

Jack had 26 marbles and Jill had 12 marbles. How many marbles would Jack need to give to Jill in order for them to have equal amounts?Answer options with 5 options
A.14
B.7
C.38
D.6

Respuesta :

colinallred
colinallred colinallred
  • 03-05-2021

Answer:

B. 7

Step-by-step explanation:

Answer Link
s27444561 s27444561
  • 03-05-2021
B.7 is the answer :)
Answer Link

Otras preguntas

I NEED HELP ASAP PLEASE!!!
Kayla buys a two-pint bottle of juice for $3.20. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce?
How did Alexander the Great change territories he conquered?
Solve for X. Round to the nearest tenth. 29 18
Fill in the blank so that the ordered pair is a solution of y = 22 – 9x. ( ,4)
PLEASE ANSWER!! serious answers only!!! what is the slope, y intercept and the equation for these???
No need for explanation
why you think Tubman should or should not be on the $20 bill.
Your first big biology exam is coming up in a few days, and in order to prepare for late-night study sessions, you buy a box of Yummies, a delicious type of sna
Spanishhhhhhh (;´༎ຶٹ༎ຶ`)