jadamonet33 jadamonet33
  • 11-02-2021
  • Mathematics
contestada

How do you do this problem

How do you do this problem class=

Respuesta :

bakersammy064
bakersammy064 bakersammy064
  • 11-02-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

U have 20 dollars and u spend d amount of dollars on ice cream.

basically it’s 20$-d$ or 20-d

Answer Link

Otras preguntas

I will give 60 point to answer all my questions .Hello can someone Help? It math I would really appreciate! But please please DO NOT ANSWER IF ITS A LINK CALLED
Who drove the fastest?
A half gallon of milk costs $1.89. Based on this price, about how much would 12 gallons of milk cost?
PLS HELP WITH ME THIS ASAP
A 2-column table has 5 rows. The first column is labeled x with entries negative 2, negative 1, 0, 1, 2. The second column is labeled f (x) with entries 12. 5,
Between the time Champollion's books appeared and the end of the nineteenth century, thousands of rolls of papyrus and copies of temple and tomb inscriptions we
This sentence is from the passage. by 8 "Word was sent out all over the country that the king's inlaid knife was missing and a reward was offered to anyone who
which of the following is not likely to compent of soil formed during primary succesion?
If you have a good credit, you____________
How did Turtle figure out Sam Westings fourth identity in The Westing Game, chapter 27?