iilovenlechoppaa iilovenlechoppaa
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

A half gallon of milk costs $1.89. Based on this price, about how much would 12 gallons of milk cost?

Respuesta :

gzerbel
gzerbel gzerbel
  • 02-12-2021

Answer:

45.36

Step-by-step explanation:

pleas mark brainlest

Answer Link
arianatompert arianatompert
  • 02-12-2021

Answer:

$22.68

Step-by-step explanation:

$1.89 times 12

Answer Link

Otras preguntas

Maritza remembers her pin because it is the product of consecutive prime numbers that is between 1000 and 1500. What is her pin
a king or queen rules the country
What are some of the changes in the way people live in the United States now compared to a hundred years ago
Another term for doing your fair share of work is A. balancing horizontal and vertical relationships. B. being prompt. C. carrying your own weight. D. communic
If 2i + (x + yi) = 6, what is x + yi? I know i ask alot but please help me solve this
Round 1,995,298 to the nearest 10,000
How is finding the unit rate helpful before graphing a proportional relationship
Forty words in FRENCH to answer- what do you like to do during the summer holidays?
a number smaller than 19 that has more factors than 21 23 25
how do you round off 199,814.rounding off the the 9 beside comma