vandarani28p78wo9
vandarani28p78wo9 vandarani28p78wo9
  • 15-04-2018
  • Mathematics
contestada

Cheddar cheese costs £7.50 per 1kg marie buys 200 grams of cheddar cheese how much does she pay?

Respuesta :

MatchChronus
MatchChronus MatchChronus
  • 16-04-2018
£. 15 or $. 19 because €7.5 is 1,000 grams so I divided 7.5 by 100 then multiply it by 2 which is €. 15 euro or $. 19 usd
Answer Link

Otras preguntas

Solve 4x-2=2x-10 help
Calculate 7C2. A. 21 B. 42 C. 14 D. 9
The upstream of a river can be determined by _____. -the direction of the mouths of the V shapes on contour lines -which way is south from the map's compass -ex
The koala bear is known for its ___ in clinging to a tree once it has wrapped its arms around the trunk. A. subjugation B. juncture C. ineptitude D. tenacity
The return on investment (ROI) from education is typically the highest for:? A. A high school graduate B. A college applicant C. Someone with a 2-year (Ass
how could you check the answer to 27-15=12 using addiction a. 27+12=15 b.. 15-12=27. c.12+15=27 d.27+15=12
Choose the equation below whose axis of symmetry is x = 2. y = x2 + 4x + 2 y = x2 − 4 y = x2 − 2 y = x2 − 4x + 2
What is the average surface temperature of Uranus
A jar contains jelly beans that are red, yellow, blue, and purple. Several people reach in and grab handfuls of jelly beans, then collectively tally the number
what is fez? plzz help ☺