xiaralisa0315 xiaralisa0315
  • 14-04-2018
  • Mathematics
contestada

f Juan purchased three 24-ounce cans of motor oil for $10.80, how much did he pay per ounce? A. $.45 B. $3.60 C. $.15 D. $2.59

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-04-2018
the answer is D

hope this helped :)
alisa202

plzz tell me if i was wrong
Answer Link
marinegundoctor marinegundoctor
  • 14-04-2018
10.80/(24*3)=0.15 will give you the correct answer.
Answer Link

Otras preguntas

Permanent inflammation of the airways accompanied by excess mucus production is called
Simplify the expression. 3–9 • 36 • 36
Directions - Write The Correct Number In Each Blank To Show The Community Property Of Addition. Question - 2 + (4 + 6) = (4 + 6) + _____
PLZ HELP :,( Select all that apply. Which quadrilaterals always have four congruent sides? trapezoid rhombus parallelogram square
Which members are included in the Executive Branch? Select ALL that apply. Question 4 options: Governor Lt Governor Judge Attorney General
In 1879, when the ----------- reached New Mexico, people stopped using the Santa Fe Trail.
The vines were in a tangle. I stepped into the middle of them. Which sentence combines the two sentences using a past participle? The vines having been tang
Which sentences describe decomposers in a food chain
During the manic phase of bipolar disorder, individuals are most likely to experience:
Solve for r. A = ½r²y