iamleah114
iamleah114 iamleah114
  • 11-04-2018
  • Mathematics
contestada

I’m having trouble with this. Can someone please help me out.

Im having trouble with this Can someone please help me out class=

Respuesta :

havanac
havanac havanac
  • 11-04-2018
Because the company wants to know how much PER HOUR, we go to the first unit for the first hour. We can see that if we travel up the y-axis 8 units, we get $45 per hour. 
Answer Link

Otras preguntas

Solve for a. a+(−5)=−12 a=−17 a=−7 a = 7 a = 17
a gallon of milk contains 16 cups A pint of milk contains 2 cups . how many times. many cups are in a gallon than in a pint
Question 2 of 10 Multiple Choice: Please select the best answer and click "submit." Which sentence best describes an objective news source? A. The content
How did the erie canal help the nation grow?
Sugars are a type of _______. They are produced by plants and release energy when they are broken down into smaller molecules.
Why is it important to cite sources correctly in a paper? 1. to connect the information in paragraphs 2. to give credit to the original authors 3. to convince r
A bottle of soda had 4 2/7 of the daily recommended sugar . If u wete to drink 1/2 of the water ,how much of the daily recommened sugar would u have drank
How many moles of glucose (C6H12O6) are in 4.0 liters of a 4.5 M C6H12O6 solution? (3 points) Question 1 options: 1) 18 moles 2) 12.5 moles 3) 8.5 mole
what is the difference between a republic and a dictatorship? explain please...
Can someone please help me on this one?