AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
The lemonade recipe calls for 1 cup of lemon juice to 6 cups of water. How much lemon juice is needed for each cup of water?
Barnacles are crustaceans that are unable to move on their own, so they stick to other organisms such as whales. They grow and develop on these surfaces without
4. Which part of the eye can change shape and help form an image? A 1 B 2 C 3 D 4
I'm starting a fantasy novel for school. It includes elves, orcs, druids, dragons, faeries, etc. There is a complex hierarchy. The kingdom, Avleiadon (Av-laya-d
I have a mixture of three gases in a flask at 25 oC. The total pressure in the flask is 26.2 psi. If my gas mixture consists of 13.2 g of CHCl3, 25.8 g of HCl,
Match the term in column 1 with the definition of column 2. Please look at the photo and help! I have hated the match ones. 40 points if you get it right !
Margo borrows $900, agreeing to pay it back with 7% annual interest after 13 months. How much interest will she pay?
What is the advantage of having the engine in the front of the car?
Urgent! BNW chapter 7-8 In Chapter 4, Lenina rides up to the roof in an elevator operated by a monkey-like “Epsilon Minus Semi-Moron,” who lives in a “dark anni
A hamster got trapped inside a pipe for nearly a week. His name was Jamie. Jamie's owner tried to rescue him. She dropped food into the pipe for him. She could