Sapphiremoon1
Sapphiremoon1 Sapphiremoon1
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

A store sells snacks by weight. A six ounce bag of nuts costs 3.60 will a two ounce bag cost more than or less than 1.25

Respuesta :

taydebna
taydebna taydebna
  • 14-03-2018
5.30 it is correct hope this works brah
Answer Link

Otras preguntas

5000 is 1/10 of what
What would I put for the digit valuenumber 601,099 in the ten thousand place+
is 7 over 9 , 5 over 12, and 5 over 8 terminating or repeating decimals? and what are they in decimals? please explain..thx :)
What represents instantaneous velocity on a graph?
800 is 10 times as much as_____
6x+5y=-15 into intercept form
a mulberry silk worm can spit a single thread the measure up to 3,900 ft in length. write the number in scientific notation?
Tia is buying paper cups and plates. Cups come in packages of 12,and plates come in packages of 10. She wants to buy the same number of cups and plates, but pla
Two trains leave the station at the same time, one heading East and the other heading West. The westbound train is going 60mph. The eastbound train is going 80m
How do you translate "fifty-three plus four times c is as much as 21" in an equation