yaire25p0ggej
yaire25p0ggej yaire25p0ggej
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

a baker bought 7.5 kilograms of flour for $19.20. how much did each kilogram of flour cost?

Respuesta :

gabbxoxis gabbxoxis
  • 14-03-2018
19.20 divided by 7.5

= 2.56

2.56 is your answer.
Answer Link

Otras preguntas

When should you include a summary of a source in your report? when the source is somewhat related to your research question when you plan to use a direct quote
Solve the following inequalities and give the solutions in both set and interval notations. 1 < 4x + 2 < 10
PLZZ HELP ME ILL GIVE BRAINLIEST TO WHOEVER ANSWERS THIS FIRST AND CORRECTLY!! 10. True or False: Despite its good intentions, the Marshall Plan did little to h
a particle moves along of the x_axis according to the equation X=2t+3t^2, whare x is in m and t is in second. calcualt the instantaneous velocity and the instan
15. In ACE, G is the centroid and BE = 33. Find BG and GE.
Water is filling a cylindrical water tank. As it is filled the radius of the tank expands at 0.2cm/s and the height decreases at the rate of 0.5cm/s. Find the r
you have $90 to buy balloon for your friend party.the balloons cost $18.what are the possible numbers of balloons that you can buy?
If it wrong write the correct answer if it correct write it correct.now now
Ashraf takes 1500 steps to walk d metres from his home to the station. Each step is 90 centimetres correct to the nearest 10 cm. Find the lower bound and the
3. (G.SRT.6) Using the triangle given below, determine the value for sin P, cos P, and tan P. in A. sin Pa cos P = tan P = P B B. sin P= 12 5 = cos P = , tan P