christinenicola christinenicola
  • 14-03-2018
  • Mathematics
contestada

Jermiah bought 3 sanwiches for lunch if each sandwich cost $4 how much did Jeremiah spend in all

Respuesta :

hudadagra hudadagra
  • 14-03-2018
I think you'll have to multiply 3 by 4 to find the total cost.

3*4= $12
Answer Link
Аноним Аноним
  • 14-03-2018
3 x 4=12
So 3 sandwiches cost $12
Answer Link

Otras preguntas

How many reindeer hooves are there (include Rudolph) ?
If 90 is 80% of a value, what is that value?
7h -7 = 5h + 13 solve
A 200 kg object is going 4m/s. Find its kinetic energy
osmosis occurs through water channel proteins called... ?
Which term best indicates the total number of neutrons and protons in a particular isotope of an element?atomic number mass number group number atomic mass
which spheres are interacting when a volcano erupts and releases gases into the air?
Select all that apply. What were some reasons that novels were considered an inferior art form? Novels were considered less masculine than poetry. Novelists cat
I need Maze Runner quotes and the page number that goes with i
Explain why people with poorly controlled diabetes are at risk for amputation.