JessicaSontay9105 JessicaSontay9105
  • 13-03-2018
  • Mathematics
contestada

Molly can either take her lunch or buy it at school. It cost $1.95 to buy lunch. If she wants to spend no more than $30 each month, how many lunches can she buy at most?

Respuesta :

kyleelippencott kyleelippencott
  • 15-03-2018
The answer is 16 days because 30/ 1.85 = 16 days
Answer Link

Otras preguntas

Section-C (A) Supply the correct form of the verbs in brackets : (i) Fortune Favors (Favour) the brave. (ii) Our school..uns. (run) from 7.30 to 12.30. (iii) He
When Faith takes tests, she often gets anxious about which questions she'll be asked to answer. How can she reduce this anxiety during tests? Should she take
What is the correct IRAC method rule for computer programs IP law? copyright infringement
factorise 2y³+y²-2y-1please tell me fast​
the midpoint of line segement AB is M(2,-2). if the coordinates of A are (5,-6), what are the coordinates of B?
what's the best apk to get money ?​
Reciprocal of (3/7)^2
What percentage of the circle is shaded? * Between 0 and 25% Between 25% and 50% Between 50% and 75% Between 75% and 100% 1 point​
Ella manages a cafe. One morning, she sells the following drinks 41 large coffees 4 regular hot chocolates 28 large teas A total of 9 hot chocolates A total of
The diagram shows a regular 10-sided polygon ABCDEFGHIJ show that x=y