billis28482
billis28482 billis28482
  • 12-03-2018
  • Mathematics
contestada

Help pls I don’t get it

Help pls I dont get it class=

Respuesta :

hienh4517 hienh4517
  • 12-03-2018
68.40 divide 6 = 11.4

41.80 divided 4= 10.45
Plan B is lower fee per lesson
Answer Link
karma13
karma13 karma13
  • 12-03-2018
Plan B. You have to find the unit rate which would be 68.4/6 for plan A, which would be $11.40 per piano lesson, and 41.8/4, which would be $10.45 per lesson. So, plan B is cheaper.
Answer Link

Otras preguntas

Choose all of the correct answers. Film school students are not permitted to have any part in the Cannes festival.The Cannes film festival is not only social; i
On weekdays, Kiki walks 2 miles in the morning and 1 mile in the evening On Saturdays, she walks 4 miles. 5 x 2 + 1 + 4 Where should I put the ParenthesesBTW I'
If f(x)= 9^x then prove that f(m+n+p) = f(m).f(n).f(p)​
Give the amino acid sequence in the following tetrapeptide using both 3-letter and 1-letter abbreviations for the amino acids. (Capitalize amino acid abbreviat
help pls! I need the answer quickly and pls explain. thank you!
Someone help me porfasss
please qive me questions on Mental health concerns on during pandemic like example:- were you or anyone you know was affected by the global crisis mentally? bas
3.06 as. a fraction PLEASE HELP​
Algebra 1 Simplify 9) y(x + 4) - 6(x + 4)
Which of these expressions is equivalent to 4m + 8m? A. 32m B. 12m2 C. 32m2 D 12m