Dieters4
Dieters4 Dieters4
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

Emily buys the cage and two bowls for $54 the cage cost $40 each for cost the same amount what is the price of one bowl

Respuesta :

paaigeraadford6
paaigeraadford6 paaigeraadford6
  • 04-03-2018
seven dollars!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Answer Link
homeworkhelperX homeworkhelperX
  • 04-03-2018
First we do 54 take away 40 which is 14 then we divide it by 2 and then we have our answer $7.
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE Find the equation of the line............................perpendicular to the line y= 5x -1 and passes through the points (10,8)
3 divided into 99 equals what
what was the most common jobs in 1800
The arrangement of atoms in a water molecule, H₂O, is best described as (A) ring (B) trigonal planar (C) linear (D) trigonal pyramidal (E) bent
how to make a sentence with conflict resolution?
Places in India where cattle farming is done
What is 7/10 - 1/4 (fraction)
what is 3(g-7)=2(10+g)
An air mass entering Alaska from the northern Pacific Ocean would most likely be labeled on a weather map as(1) cP                   (3) mP(2) cT
Does Lady Macbeth die in Shakespeare's play? If she does, is it suicide?