reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

Match each term to its description. Match Term Definition Laws A) The activities associated with the governance of an area Conservation B) A rule ordered by an
4) What precipitate forms when you mix solutions of sodium chloride with lead(II) nitrate?​
At a charity fund-raiser, 200 people each donated . dollars. In terms of x, what was the total number of dollars donated? can you please explain to me step by s
If the diagonal of a right triangle is 30 and one of its sides is 18, what’s the length of the other side? Question 6 options: a) 12 b) 15 c) 20 d) 24
A manufacturing company has several one-off legacy information systems that cannot be migrated to a newer OS due to software compatibility issues. The OSs are s
Who would play you in the movie of your life?
write a written report of the Earth's Subsystems. Indicate and Explain only 2-3 Problems/Challenges that confront each subsystem
4 ejemplos de cine de ciencia ficcion
When leaf is boiled what happens to the internal structure of plant cells?​
whats 4x=16ill make brainoist easily :))) free brainlist ​