cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

1/2 = m - 1/8 m=_____
1/2 = m - 1/8 m=_____
what kind of heat we feel from the sun
50 POINT QUESTION!!! You are researching the following question: What causes tornadoes? Choose the best query to use when searching of the answer. A. causes NOT
Which resulted from the British gaining control over the Dutch colony in North America? A. Dutch settlers fled to Canada. B. New Amsterdam became New York. C. N
Last week 40 fifth graders went on a field trip to the science museum. 8 fifth graders went to see a live animal presentation. What fractional part of the group
what indian tribes inhabited Delaware.
how to simplfy 4 over 10
[{5.25 divided [40 divided (12.30-4.3)]} +14
is moss a decomposer or a producer