madelinemumaw
madelinemumaw madelinemumaw
  • 14-01-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate?? Seven notebooks at the school supply store cost $4.76.

Respuesta :

rainbowcloud
rainbowcloud rainbowcloud
  • 14-01-2016
0.21 is the correct answer is you divide 1 by 4.76 you get 0.21
Answer Link

Otras preguntas

he did all his house work ....supper time.1. in2 until3.by4.for​
Can you please answer this answer with a step by step explanation? the BEST answer gets the BRAINLIEST answer mark!​
did you tell them? Passive voice​
explain how the looting of shops will affect business in term of the relationship between social responsibility and triple bottom line​
Which is the largest country in Kenya​
namib deserts a popular attraction​
list your personal interest​
wite a paragraph explaining the difference between things that have matter and things that don't have matter.
How can we start a business
Suppose you have a beaker of sugar and a beaker of salt. They are unlabeled and the white crystals look identical. Your assignment is to identify each one. Tast