lightandlovelyallday lightandlovelyallday
  • 14-01-2016
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is $26.25 what is the unit price

Respuesta :

susxnn
susxnn susxnn
  • 14-01-2016
26.25 / 3 = 8.75

each scarf costs $8.75
Answer Link
saadclash saadclash
  • 14-01-2016
26.25÷3≈8.75. 8.75 is the unit price
Answer Link

Otras preguntas

What effect can new observations have on a scientific theory
4 tens + 6 tens in unit form
one goal the french and Spanish colonists had in common in the new world was?
Factor 4x squared-35x+4
9×6-5(10-3) what is this answer
How many bikes and tricycles does Rick's bike shop have if the inventory shows 117 wheels and 104 pedals?
The number has 6 digits. The value of the smallest digit is 0.01 The value of the largest digit is 8000 The digit in the tens place is 2 less than the digit in
What problems might arise if a researcher fails to control the relevant variables in an experiment
HEEELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ME WITH THIS QUESTION!!! Translate the sentence into an equation.   Seven times the differe
What is the gcf of 30,45,75