MandiePandie
MandiePandie
13-01-2016
Mathematics
contestada
how do ou find unit rates
Respuesta :
susxnn
susxnn
13-01-2016
you divide the price by the number of items
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 34+ )
Otras preguntas
Excess phosphates in runoff, excess fertilizers, and untreated human wastes return to water sources and cause ___________ in lakes. A. Evaporation B. Algae blo
According to the all-or-none principle, what would happen if a cell were depolarized twice the normal amount needed to produce an action potential?
Find \(\int \dfrac{x}{\sqrt{1-x^4}}\) Please, help
A pool of possible jurors consists of 14 men and 10 women. How many different juries consisting of 5 men and 7 women are possible?
How long did the battle of bunker hill last?
The ratio of two numbers is 8/1 and the difference of the numbers is 280. What is the larger of the two numbers?
What causes a molecule to have a bent shape instead of linear?
(please explain) Which fraction is equivalent to 3/12? A) 1/3 B) 1/4 C) 1/9 D) 3/6
According to Defoe, which quality is most valuable in a servant?A. Honesty B. Silence C. simplemindedness D. Shrewdness
which is the least reliable source of health information a. a medical blog b. a nurse's recommendation c. scientific research d. a doctor's orders