brayanjaramillo brayanjaramillo
  • 14-02-2018
  • Mathematics
contestada

A 32 oz bottle of water costs $1.92. What is the cost per ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-02-2018
32 / $1.92 = 0.06 cents
The cost per ounce is 0.06 cents
pls mark me brainliest
Answer Link
johnnytest666 johnnytest666
  • 15-02-2018
.6 is the anther- mike tyson
Answer Link

Otras preguntas

pythagorean theorem If l = 12 cm and m = 35 cm, what is the length of n?
What causes chemical weathering?
Give 3 examples to show work being done.
If (3+y)/y=7, then y= Please help :)
how can you simplify 24                                ---                                30
pythagorean theorem If l = 12 cm and m = 35 cm, what is the length of n?
Which sentence correctly forms the plural of the letter R? A. Three R's make up her initials.
The fetus is nourished by the __________ during the first 7 weeks and by the _______ from week 8 through birth ?
How did allies hide from Germans D-day invasion plan?
Find the sum of 2/9+1/9?