Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
5 6 costs $150 to rent a party room at Pizza-n-Games, plus $6 per person for pizza and $5 per person for game ckets. The expression shown gives the total cost f
Evaluate each expression 3^3
You would use a magnet to determine what property of a mineral?
PLS ANSWER!!!!!!! Solve the equation. 32 = 4y y =???
OA Designing walkable cities is important to the people who live there OB Designing walkable dies is necessary now for healthy communities. Oc Designing walka
please help asap and include an explanation find the lateral surface area of the triangular pyramid.
What are the types of credit
1. 1/3 x 1/5= 2. 1/3 x 2/4= 3. 1/2 x 4/7= 4. 1/4 x 2/5= 5. 1/3 x 1/2= 6. 1/2 x 3/4= 7. 2/4 x 1/3=
can anyone pls help me thank you
A group of friends wants to go to the amusement park. They have no more than $275 to spend on parking and admission. Parking is $5, and tickets cost $27 per per