hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

Which outcome of the French and Indian War was the most significant for the colonists? A) The Treaty of Paris was signed. B) The British gained control of Flori
Reasoning with linear equations
step 1 says to always add water to the tube first, then add additional reagents. Why do you suppose this is the case? What color wavelength does 590 nm represen
Dialogue amongst two friends about uniform should be compulsory or not
Ms. Sandhya Uday - Academic Advisor & Head Safety committee d.shantiasiatic.com Mr. Abhay Ghosh Director - Principal​
What is the value of −7 + (−12) + 81? −100 −76 62 86
Can someone help me ASAP? Plsss I need this grade
We have a basket which contains 6 white balls, 3 red balls and 12 yellow balls. Now, we take out one ball from this basket. What is the probability of this bal
What is the meaning of 2²?
33. What is the value of 0.41128 divided by 0.3 correct to two decimal places​