osagerage123
osagerage123 osagerage123
  • 16-01-2018
  • Mathematics
contestada

Deli ham was on sale for $3.29 per pound. Maria's order weighed 1.2 pounds. To the nearest penny, what will Maria’s ham cost?

Respuesta :

ss2319
ss2319 ss2319
  • 16-01-2018
her ham would cost $3.95
3.29*1.2=3.948, round it up to 3.95
Answer Link
myiacofield13
myiacofield13 myiacofield13
  • 04-03-2021

Answer:

D $3.95

Step-by-step explanation:

i just did a test

Answer Link

Otras preguntas

Majed bought a new pair of jeans. After the 15% sales tax the jeans were $11.50. How much was the jeans before the sales price?
A _________________ is when the courts allow people who have all been harmed to pool grievances and sue for damages on behalf of the group. a. small claims cou
Congressman Allan Derulo was elected as a representative to a state’s 41st district in November of 2010. If he wishes to serve again, when must he win re-electi
whats a function of the cell membrane
Which item must be passed from person to person in order to acquire an infectious disease? A.blood B.pathogen C.saliva D.antigen Which disease is noninfectious?
three fifths of a number plus one fourth of the number 34
south america is dominated by what subgroup of christianity
Bats Devastated by Deadly Fungus The most common bat species in North America, the little brown bat, could be facing extinction because of a fungus. The fungus,
You take out a loan for$ 12,967.2 at a 4.5% simple interest rate per year for 6 years. what is the total amount of money will you have paid after 6 years? snow
prices and wages should be determined by the marketplace.the author of this statement would most probably support