HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

Write an equation for a rational function with: Vertical asymptotes of x = 1 and x = -1 x intercepts of (2,0) and (-5,0) Horizontal asymptote of y = 7
If you repeat the perpendicular line segment construction twice using paper folding, you can construct: A.the midpoint of a line segment. B.an angle congruent
Which numbers are real numbers ? Select ALL correct answers.
What literary device of the phrase “never say never?”
excersise releases chemicals in our bodies called (blank) which makes us feel good​
What were the four methods of European colonial control that emerged overtime??? Pleaseee help!!!
In the graph below, the hyperbola gets close to the red lines but never touches them. Which of the following terms best describes each of the red lines? center
The claim is that the proportion of peas with yellow pods is equal to 0.25​ (or 25%). The sample statistics from one experiment include 460 peas with 91 of them
The expression shown below describes a sequence of numbers HELP ME
A horizontal line passes through the point (5, -1). Which point is also on this line? (0,0) (-1,5) (5, 4) (-2,-1)