mariahproctor6
mariahproctor6 mariahproctor6
  • 01-12-2015
  • Mathematics
contestada

$299 for 4 tires this is unit rate i don't get this please help me

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2015
Well first I think you need to divided 
Answer Link
TortureMan
TortureMan TortureMan
  • 01-12-2015
Unit rate is when there is the price for one object, which means that each tire costs $74.75 for when the price is $299 or $75 if the price would round up to $300
Answer Link

Otras preguntas

How do we verify( check) that the coordinates of the point of intersection is a common solution to two linear equations?
Which of the following statements is FALSE? a. Southerners did not think that they could sustain their plantations and pay for the labor needed to farm them aft
Determine the volume of a 7.5 inch cube
What is 5+2 x 1-3+8 and 2+5 x 1
comenten lo que saben sobre las revistas de divulgación científica ¿Como se organiza la información? Porfavorrrrr​
Why did the Number 11 train crash near Kate Shelley's farmhouse?
solve the following equation y= 3/2x-50 when y=7.
German people beliefs/views at the end of World War I.
Before imperialism, how many different languages and groups existed in Africa?
which translation moves a triangle 4 units to the right and 8 units up?​