winterrybaby winterrybaby
  • 04-01-2018
  • Mathematics
contestada

Leilani bought tomatoes that cost $0.84 per pound. She paid $3.36 for the tomatoes. How many pounds of tomatoes did she buy?

Respuesta :

JaredEkey
JaredEkey JaredEkey
  • 04-01-2018
She bought 4 pounds. All you have to do is simply divide
Answer Link
vandever
vandever vandever
  • 04-01-2018
4 pounds of tomatoes
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP DUE NOW will mark brainliest! 10 points
How was the "war on drugs" already a part of American culture and society by the time Billie Holliday was famous?
Future tense are actions that ________. Adding ______or______ to the verb will change it in future tense.patulong poyung maayos pong sagot please​
A 50 Ω resistor in a circuit has a current flowing through it of 2.0 A. What is the power dissipated by the resistor?A. 50 WB. 200 WC. 100 WD. 25 W
Why would dark moths have an advantage?
1. State the order and type of each transformation of the graph of the function f(x) = 6 0.2x as compared to the graph of the base function.​
what is the literal meaning of the poem "A Place Inside of Me" ?
Which of the following statements represents a valid argument? lf a- b and b — c. then a — C. lf a- b and a — c. then c - b. lf a - b and a - c. then a - b + c
Capitalization English XI - Skills Choose the sentence that is capitalized and punctuated correctly. Four years after the Yom Kippur war, Anwar Sadat Spoke at t
what can you tell about the relationship between mike and his grandmother "mustache"​