Emmy105
Emmy105 Emmy105
  • 15-11-2015
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is $26.25. What is the unit price

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 15-11-2015
$8.75
....................
Answer Link
ck90
ck90 ck90
  • 15-11-2015
The unit price is just the price of one scarf, so 26.25/3=8.75

the answer is $8.75 
Answer Link

Otras preguntas

what strategies did the north and the south enploy? this is a short answer to ​
3x(2 + 5y)? What is the correct formula to get the correct answer ?
Please find X, I can't figure it out
Choose the symbol that makes a true statement. -3.8 _____ 0.1 > =
What is the length of AD ? Helppp pleaseee !!!
Which of the following is NOT a characteristic of the Supreme Court?
hurry up and help me already sir isaac newton galileo and francis bacon are all associated with the scientific revolution because
It is OK to use a jack or lift without being trained because they are easy to use
What is the awnser to this question please help me!1!!!!
Question 1 The first ten amendments to the US. Constitution are designed to protect which principle of American government?