KyleGarcia KyleGarcia
  • 15-11-2017
  • Mathematics
contestada

Gina bought six containers of yogurt for four dollars how many containers of yogurt could you to buy for $12

Respuesta :

rjschneid19
rjschneid19 rjschneid19
  • 15-11-2017
18

you just multiply 6 by 3 because 4 is being multiplied by 3 as well to get $12
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements about the stomach is true? O Pepsins are the digestive enzymes that enable the stomach to break down proteins. O Amylase is th
100 POINTS Do the points (0,0) (a,0) (a,a) and (0,a) represents a special quadrilateral? If so, which one? If not, explain why not and what should be changed? B
Ryder used front-end estimation to estimate the product of (–24.98)(–1.29). What was his estimate? –32 –20 20 32
Which is the best definition of the term outsourrce
) Find the domain of definition a) f(x)=3x-1/√1-5x​
help solve these algebraic fractions please, with explanation would be great ​
How will this plan bring about justice after the civil war?
Questions Meet a person who is living for away from family for long time. Ask questions about her feelings about homesickness. ​
What is the future value of a 5-year annuity due with annual payments of $ 2,535 , evaluated at a 14.18 percent interest rate? Enter your answer to the nearest
Can someone explain me this please Consider a space shuttle which has a mass of about 1.0 x 105 kg and circles the Earth at an altitude of about 200.0 km. Calc