jessr1433ozfa0m jessr1433ozfa0m
  • 14-11-2017
  • Mathematics
contestada

How much is one can of peaches if the price for three is 2.99?

Respuesta :

katherinecrawfozd21d
katherinecrawfozd21d katherinecrawfozd21d
  • 14-11-2017
If the price for three of them is $2.99, then you divide that by three to find the price for one can. This would equal .9966666667, which could probably be rounded to 99 cents or just a dollar per can. Hope that helps.
Answer Link

Otras preguntas

To balance your weight gain diet, you should a. eat as much as you can. b. concentrate on dairy products. c. consume as many fat grams as possible. d. follo
The problem of raising money to settle the New World led English merchant-capitalists to create the institution of
living in cities is exciting agree or not
It takes Benjamin 28 minutes to mow 2 lawns.Assuming the lawns are the same size and Benjamin works at the same speed, about how long will it take him to mow 5
The delegates to the Constitutional Convention had extensive knowledge of history, government, and ____________________. A) math B) science C) law D) art
which of the following is a nucleotide found in dna
Which ancient Egyptian contribution do you think had the greatest impact on later civilizations? Why?
The length of a rectangle is 4 more than 3 times the width if the perimeter of the rectangle is 18.4 cm what is the area of the rectangle
This plate boundary usually forms mountains due to colliding plates.
In which example is credibility used as a speaking tool? A. The speaker offers a factual basis for an argument. B. The speaker presents his or her personal qual