stephhh12 stephhh12
  • 14-11-2017
  • Mathematics
contestada

12 eggs cost $2.04. How much would 18 cost ?

Respuesta :

marting1667 marting1667
  • 14-11-2017
the answer to this sum is 
$8.04
Answer Link
texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 14-11-2017
12 eggs cost 2.04......2.04/12 = 0.17 per egg

for 18 eggs...
18 * 0.17 = 3.06 <==
Answer Link

Otras preguntas

In the formula e = hf, if e is doubled and f is halved, what happens to the value of h?
Estimate the angle of elevation from the trailhead to the summit.
Which technological development enabled European navigators to determine their location during the Age of Exploration? (1) lateen sail (2) astrolabe (3) cross
given: quadrilateral ABCD with ∠A= ∠C and BD the bisector ∠ABC prove: DB bisects ∠ADC
If y^8= 4 and y^7=3/x, what is the value of y in terms of x?
Meg pounded a stake into the ground. When she attached a leash to both the stake and her dog’s collar, the dog could reach 9 feet from the stake in any directio
If a circle is cut from a square piece of plywood, how much plywood would be left over? Use 3.14 for pi
When y = x^2, which of the following expressions is equivalent to –y ?
Which of the following are examples of trisomy? Turner Syndrome, Down's syndrome, or Klinefelter's Syndrome
A block of mass 3 kg slides down a frictionless inclined plane of length 6 m and height 4 m. If the block is released from rest at the top of the incline, what