itsvaleriecx
itsvaleriecx itsvaleriecx
  • 13-10-2017
  • Mathematics
contestada

A store sells grapes for $1.99 per pound. You buy 2.34 lbs. of grapes. How much do you pay? Please help!

A store sells grapes for 199 per pound You buy 234 lbs of grapes How much do you pay Please help class=

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 13-10-2017
2.34 lbs at 1.99 per lb..

2.34 * 1.99 = 4.6566 rounds to 4.66 <=
Answer Link
evelyna1104
evelyna1104 evelyna1104
  • 13-10-2017
4.6566 would be the exact answer but since it’s money write Down 4.65
Answer Link

Otras preguntas

is 66 a perfect cube with prime factorization​
How did advances in weaponry help the english army during the hundred years’ war? english soldiers used archery to defeat french knights. english soldiers used
what is the capital of London ​
A bucket is in the shape of a frustum with top diameter 20cm and bottom diameter 12cm. If the height of the bucket is 8cm, calculate the volume of the bucket​
Andrei wants to fill a glass tank with marbles, and then fill the remaining space with water. represents the volume of water Andrei uses (in liters) if he uses
What does freedom mean to you
What are the purposes of the underlined feature in this procedural text? Select two options. 1 to draw the reader's attention to the steps of the procedure to s
In custom reports, what must metrics and dimensions share in order to report accurately?.
Review Mode Question Read the text below and answer the question that follows. Although lately there has been some criticism of the government's ambitious plan
what is the acronym for the rainbow