labenton8 labenton8
  • 03-09-2015
  • Mathematics
contestada

If 200 beads cost 48 dollars how much does 25 cost

Respuesta :

ayah1
ayah1 ayah1
  • 03-09-2015
200 beads = $48, so 48÷200 = $0.24, which is the cost of one bead.

If the cost of 1 bead is $0.24, then 25×0.24 = $6

25 beads cost $6
Answer Link

Otras preguntas

What kind of organisms were missing from the first classification system? A. Bacteria B. Plants C. Humans D.Mushrooms
find the sum and express it in simplest form (-2u-9x-1)+(-3u+x)
could this set if ordered pairs have been generated by a linear function?(-3,0),(-2,4),(-1,8),(0,12),(1,16),(2,20) A.no, because the distance between consecutiv
I've had a lot of problems on this question and I was hoping you guys could help me what is 2x/5=9/15
How Much more hair was cut off the fist time then the second
what would the graph of y= x look like? name three ordered pairs that lie on the line.
BC parallel to DE. BC = 6, DE = 9 Which of the following could be the lengths of AB and BD respectively? 2 and 3 3 and 4.5 4 and 2 4 and 8
Jade's heart races and she cannot think of anything to say when the cute guy in class sits next to her. this is an example of
Disintegration is the word geologists use forA.when a rock becomes moist.B.when rock is physically broken into smaller pieces.C.when rock is chemically broken i
What is the opposite of zero