chickedy6859 chickedy6859
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Irvan bought a drink for $1.90, a sandwich for $ 2.25, and an apple for $.75. What is the total amount of money he spent

Respuesta :

sakshishah2656 sakshishah2656
  • 03-10-2017
Simply add all the prices together to find the answer.
1.90+.75++2.25=4.90
Answer Link

Otras preguntas

The function m(g) provides the number of miles a car can travel on g gallons of gas. The fuel tank holds 14 gallons which allows a maximum ride of 504 miles.
math help plz answer with work
factors of 60 that add to -23
A fruit stand has to decide what to charge for their produce. They need $10 for 44 apples and 44 oranges. They also need $15 for 66 apples and 66 oranges. We pu
The dateline of a letter should correspond to the day the letter is
Read the excerpt from Hemingway’s A Farewell to Arms. The major asked me to have a drink with him and two other officers. We drank rum and it was very friendly.
why is oxygen in the atmosphere such an important natural resource for humans and animals?
At a fundraiser breakfast, the bill for 3 glasses of orange juice and 5 pancake specials is $7.60, whereas the bill for 1 glass of orange juice and 2 pancake sp
what volume would 15.7 moles of CO2 occupy at STP?
When the height of workplaces exceeds 30 feet?