gretchenmangioox8lnt gretchenmangioox8lnt
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 7 yards of fabric. The total cost was $45.43. What was the average cost per yard of the fabric she bought?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-10-2017
Cost per yard  = 45.43 / 7  =  $ 6.49
Answer Link
joyceedenfield joyceedenfield
  • 29-01-2020

Answer: $6.49

Step-by-step explanation:

$45.43 / 7=$6.49

Answer Link

Otras preguntas

Fitness in an evolutionary sense is measured in: a. Number of viable offspring produced b. Physical appearance c. Lifespan d. Ability to survive
9/x + 2 = 20 WAHT IN THE WORLD? HOWWWW?!
Why is school good essay
I need help on an assignment.
Algebra hcf2x + y and 18x +9y ​
please help asap need answer
A wombat runs south in a straight line with an average velocity of 5 m/s for 4 minutes and then with an average velocity of 4 m/s for 3 minutes in the same dire
A rabbit runs a distance of 60 meters in 20s. What is the average speed?
The dead receives more flowers than the living because regret is stronger than gratitude… -Anne Frank
State the gradient of the line 2y = 3 – 2x.