mpena6034
mpena6034 mpena6034
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Does anyone understand this and how do you do it??

Does anyone understand this and how do you do it class=

Respuesta :

MorganSkalsky
MorganSkalsky MorganSkalsky
  • 03-10-2017
Yeah she spend two days studying 1.5 hours so multiply 1.5 times to to get three hours. Then she spent two days studying 2.5 so that would be 5. 8 hours total
Answer Link

Otras preguntas

Given the function f(x) = 5x, Section A is from x = 0 to x = 1 and Section B is from x = 2 to x = 3. Part A: Find the average rate of change of each section. (4
HALP me!! This is a physics question.
Solve the logarithmic equation
A 2 gallon bottle of fabric softener costs $28.16. What is the price per cup
The figure shows the steps to construct a perpendicular bisector of a segment. The steps are in an incorrect order. What is the correct order of the steps to co
choose the punctuation that will correct this sentence. Will rogers made many jokes like this one"everything is funny as long as it happens to someone else".Sem
Can someone please help me I would appreciate it please
Jack is an accountant. He can’t access the spreadsheet software that is installed on the server. What should Jack do? Jack should ____ the server and check to
solve -5.37 + q ≤ 20.63
Can someone help me please? La Cigale et la Fourmi La cigale ayant chanté Tout l'été, Se trouva fort dépourvue Quand la bise fut venue : Pas un seul petit morce