mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
What can be concluded about clades 2 and 4 from this cladogram? The image depicts a cladogram with numbered and lettered branches. The image includes clades one
The thesis statement below is... Young people today rely on laptops and smartphones more than their parents' generation did. Debatable Not Defendable Too Obviou
What is the effect of non-agricultural uses of land in the society
Why do you think Joy and Sadness were the first two emotions?
Help What is the meaning of drop in the bucket? Compared with what we need to run the magazine, twenty dollars is a drop in the bucket. 1.something too small to
What is 3/4 divided by 7/8?
Read the dialogue and choose the option with the correct words to complete the sentence. –A Lidia le gustaría salir ________. –¿Por qué? –Le gustas tú. –Tú eres
True or False: York was the personal servant - not slave- of Meriwether Lewis. * True False
The median age for U.S. blacks currently is 30.9 years; for U.S. whites it is 42.3 years. a. Based upon this information, give two reasons why the black median
3. Dana wants to take a personality test to predict how she might perform at a public speaking engagement. What type of personality test should Dana take? A. Ro