Ariduh11 Ariduh11
  • 15-09-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of $46 for 5 toys

Respuesta :

jackames4life
jackames4life jackames4life
  • 15-09-2017
9.20 dollars is the unit rate
Answer Link

Otras preguntas

Julie is making a triple batch of cookies from a recipe. She will divide up the cookies by giving 3/5 of a (single) batch to each class she visits tomorrow. To
The square of the product of 4 and a number.
If a rabbit hops 2 times in a second and pauses every 3 minutes how many does he hop in a day?
what does homeostasis mean.
How would you solve #12?
Solve the equation for the indicated variable. A(b +c) = bc, for b
Explain how evolution impacts the lives of all humans
What were lawyers allowed to do to slaves in order to get information?
I would like to know what is the value of z
What evidence proves cross-cultural exchange between minoan and cycladic cultures during the bronze age?