jalenNeedHelp jalenNeedHelp
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

Use the relationship to predict the cost of a 20 oz bag of coffee

Use the relationship to predict the cost of a 20 oz bag of coffee class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 12-09-2017
$2.10/6 oz= $0.35 per oz

$0.35 per oz* 20 oz= $7

Final answer: $7
Answer Link

Otras preguntas

Long-chain complex molecules composed of amino acids are called-
Ram said, " Mind your business. " (Indirect speech)​
what is 2 3/ 5 times 1 3/ 7 in fraction form HELP ME I HATE FRACTIONSS
Math help please this is my last question
HELP PLEASE Which of the following is the most significant change A-The United Kingdom is leaving the European Union in 2019. B-The European Parliament is movin
Is this relation a function? {(0, 1), (1, 3), (2, 3), (3, 0)} No, because at least one input maps to more than one output. No, because at least one output maps
(WILL AWARD 50 POINTS!) Write 10 measures of 5/4 time, 6/4 time, 12/8 time, 5/8 time, and 7/8 time (for a total of fifty measures) with no two measures alike in
Used to play pretend Give each other different names We would build a rocket ship and then we'd fly it far away Used to dream of outer space But now they're lau
Does Netflix use McClelland theory?
DESPERATE. WILL GIVE BRAINLIST AND THANKS Why is it that the ozone hole will not be healed for several decades?