dodostitch2016
dodostitch2016 dodostitch2016
  • 12-09-2017
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold by the yard. If the cost is $2.79 per yard, how much does the ribbon cost by inch?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-09-2017
0.0775/in is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Alvin is six years younger than Elga. The sum of their ages is 62. What is elga’s age?
Which equation should be used to solve 81 + × =108
The nurse in a primary care clinic and a client have come to see the primary care provider because the client is getting married and wants to have a prenuptial
Find the sum or difference. (3a – 3a^2) + (5 + 8a) A: a^2 + 11a + 5 B: –3a^2 + 11a + 5 C: 3a^2 + 11a + 5 D: –3a^2 + 11a – 5
All substances are made from some 100 different types of atoms which combine with each other in various ways true or false
Complete the equation of the line through (-9,7) and (-6,-3)
#4 If 40% of a number is| 56, what was the originalnumber?​
Confused as what formulas to used to solve such problem!
what can we gather from patterns in fossils in rock layers at la breau tar pits that reveal earths landscapes has changed over time​
what are two functions performed by blood in the human body