victordelgadofaceboo victordelgadofaceboo
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

Kait spent 9.12 on 6 granola bars. How much did she pay for each one

Respuesta :

missreem2009
missreem2009 missreem2009
  • 12-04-2024

Answer:

1.52

Step-by-step explanation:

price of 6 granula bars= 9.12

price of 1 granula bar= 9.12/6

= 1.52

Answer Link

Otras preguntas

the sum of 14 and a number is equal to 17.
What must be demonstrated for the election of government officials to be perceived as legitimate? The nominee must pass his campaign policies after being electe
Use logarithmic differentiation to find dy/dx: y=((x^3)(2x+3)^1/2) / (x-2)^2
Which emerged after deindustrialization? free trade manufacturing-based economy oil surplus service-based economy stagflation
Which statement about the Soviet Union under Stalin is correct? Select the best answer from the choices provided. Stalin's farm policies led to a famine which k
If you were one of the new immigrants who arrived in America in the 1880s, it's most likely that you would have been A. Irish and Protestant. B. German and Luth
1: 2.5A 90V R ? 2: 200 ohms 3.25mA V ? 3: 2.5kv 300 ohms I ?
If you were a specialist working for the National Security Agency, your main job would likely be A. analyzing data from spy satellites. B. working in the field
Changes in the trilobite exoskeleton can be attributed to ____..
In which article of the US Constitution is the leadership of the executive branch authorized? Article I Article II Article III Article IV