makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

help with spanish asap! thank you
A pulley system is used at a dock to lift shipments of fish off a boat. If you apply a force of 100 N to the pulley, it pulls the shipment with a force of 830 N
Use what you know about zeros of a function and end behavior of a graph to choose the graph that matches the function f(x)=(x-2)(x-1)(x-4)
A 10 cm cube has a 5 cm square hole cut through the centre of it. What is the volume of the remaining piece in cubic centimetres? (Show Working) HURRY!!!!
16:47 The most notable and direct result of the Ottoman Turk campaign of genocide was that Armenians were massacred by the millions. forced to become slave labo
The center of gravity of an ax is on the centerline of the handle, close to the head. Assume you saw across the handle through the center of gravity and weigh t
Please solve okay ty ty
"Reginald greets and chats with his regular customers every morning when they come in for coffee. He offers them tastes of anything special he is cooking that d
An electronics store is selling mp3 players for 30% off. A customer purchases an mp3 player for $42. What was the price of that mp3 player before the reduction?
Assuming the same temperature and pressure for each gas, how many milliliters of carbon dioxide are produced from 16.0 mL of CO?2 CO(g) + O2(g)2 CO2(g)Express y