ccc37 ccc37
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

$7.50 for 5 pounds ?

Respuesta :

jmallison jmallison
  • 04-09-2017
Assuming you are trying to get price per pound.

Divide 750 by 5 which equal 150 or $1.50
Answer Link

Otras preguntas

Salut! I have working on these sentences but I am still making a few mistakes and need helpt with corrections. The verbs need to be conjugated either in subjunc
$72 for 7 1/2 hours. Find the unit rate
Is this correct?? if not pls tell me the correct answer (choose the answer that best corrects the misplaced modifier in each sentence. )
8) (8.W.3.A.b) A student is writing a narrative for a creative writing class assignment. Read an excerpt from the draft and answer the question that follows. Wh
what is hail stones?why is oxygen ​
Find the area(please help)
The reasons that cause people to leave rural areas and move tocities are known as
Name two current mutated versions of the Corona virus
Which leader of Germany feared a war with France and established a Triple 1 point Alliance with Italy and Austria-Hungary? *
What isis the work of researchers?resources​