aziyahwescotta aziyahwescotta
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

The cost to rent a video game for 3 days was $10. It costs the same amount each day.

Respuesta :

emchill
emchill emchill
  • 01-09-2017
¢30 every day because 10divided by 3 is .3
Answer Link

Otras preguntas

Eliana has a 20% discount coupon for an electronics store. She sees a new laptop that she wants to buy. After the 20% discount was applied, Eliana paid $340 for
When prices drop below where supply and demand meet, it results in
A refrain at the end of a stanza must repeat the same exact words each time true or false
Anyone?! I need the answer ASAP thanks
How is tone used in a argument?
A simple sentence contains: A) One subject and several predicates B) Several subjects C) An independent clause and a subordinate clause D) A subject and a p
What is the greatest difficulty in China? Question 4 options: Lack of available space Lack of higher education Population Limited natural resources
how to find area and perimiter of a 30/60/90 triangle
What is the kinetic energy of a 0.135 kg baseball thrown at 40.0 meters per second?
Cells and the functions