njpbrp11
njpbrp11 njpbrp11
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

six oranges cost $ five dollors how much does one orange cost

Respuesta :

deluxemanun deluxemanun
  • 01-09-2017
0.89 cents per orange. $5.34/6 = 0.89 cents.
Answer Link

Otras preguntas

−2/3(3x−4)+3x=5/6 X=?
The mean is defined as the ?
Scientist are always learning new things. which of the following shows how scientist use observations to gain new understanding about the world? A. scientists h
"please stay in the house this afternoon" what is the subject
If you are receiving $57.94 in change, what is the lowest combination of bills and coins that will still give you the correct change?
Could someone explain the answer? GIVING 12 POINTS
PLEASE HELP PLEASE PLEASE HELP
Choose the best question for the following answer J'ai cours à treize heures. translation : " i have a class at one o'clock" A: Quelle heure est-il ? Tra
A maze at a county fair made from 275 bales of hay the maze at the state fair is made from 4 times as many bales of hay how many bales of hay are used for the m
Find the slope. If you don't know the answer, don't waste my points, please.