valdesbritta valdesbritta
  • 15-03-2024
  • Mathematics
contestada

Write an equation represented by this tape diagram that uses subtraction.

Respuesta :

nirmalachand949 nirmalachand949
  • 15-03-2024

The cost price of 6 toffees is equal to the selling price of 4 toffees. If the cost price of 1 toffee is Rs 400 then, What is the selling price of 4 toffees?

Answer Link

Otras preguntas

possessive noun, the kite belongs to the girl
Which word in this sentence is a participle? The frightened cat climbed to the top of the tree. a. cat b. top c. frightened d. climbed
What is a mosaic? a. a technique in which colored glass is used to create a picture in a window b. a method of painting religious figures on wood c. an elabora
what is the answer to 3(m-4)-6(2m-1)
An unreliable narrator is a narrator whose interpretation of events do not hold with the norms of society. true or false
What did German leaders want during the reformation? A. To increase pope's power B. To collect their own taxes C. To enforce laws of the Roman Catholic Church
Changing the point of view in the middle of a story may confuse the reader. True or False
1.How does inertia affect a person who is not wearing a seatbelt during a collision?
10POINTS!!! Select ALL that apply, Select the item if it helps organisms keep their shape. A.bone B.smooth muscle C.skeletal muscle
What was the policy were Hitler was allowed to break the treaty of Versailles