jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 48+ )
Otras preguntas
What is the pH at the equivalence point in the titration of 10.0 mL of 0.39 M HZ with 0.200 M NaOH? Ka = 2.4 × 10−6 for HZ.
Write an algorithm and corresponding flowchart for a program that prints multiple of 5 starting with 100 and ending with 180.
A sample of nitrogen gas occupies 9.20 L at 21degrees and 0.999m the pressure is decreased to 0.802 am at constant temperature, what is the newly occupied volu
There are 15 balls in an urn. 5 red balls, 5 blue balls and 5 white balls. Three balls are taken simultaneously. Let X represent the number of Blue balls. Pleas
difference between freezing and vaporization
What time is it? I have to set my watch. "Watch" in this sentence is a/an: adverb-adjective- noun-verb?
Please help. The picture is above !!
In if GS ⊥ XJ and XJ⊥EA what is true about GS and EA
Describe briefly the quark model of hadrons, including the properties of quarks.
At the local market, Peter bought 7 pears and 8 lemons and spent $8.70. Charlie bought 3 pears and 6 lemons and spent $5.40. How much did one pear and one lem