leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me here please ?
can 20/35 be simplified
According to emerson, how do we feel after we have worked hard for a goal? a. angry and cheated c. annoyed and tired b. relieved and happy d. despairing and
help me please and thank you.
Getting into the dark web is it worth it ?
how many degrees are in a circle of a 3/4 turn
Which sentence uses a transitive verb? A. Green is my sister's favorite color. B. My sister bought a green cotton sweater. C. Everyone shopp
Which best explains why the Church was powerful? The pope could crown an emperor. The Church made everyone feel equal. The Church was a religious and social
Tom drinks 4 pints of water a day how many full tanks of water he will in 30 days a water tank holds 5 gallons of water
If 7 gallons of fertilizer are needed for each acre of land, find the number of acres that can be fertilized with 1162 gallons of fertilizer