Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which graph best represents the solution to the system of equations shown below? y = -4x + 19 y = 2x + 1
Hi everyone can someone please help with this problem?
faites moi ces exercices si vous plaît
The primary countries involved in the cold war were
99 POINT QUESTION PLUS BRAINLIEST!!! (Please answer genuinely, and do not answer just for points. If you do, your answer will be deleted, and the points that y
What does estrogen do? In what ways are the effects of testosterone on males and estrogen on females similar?
What is a characteristic of branched chained alkanes? They have one or more rings of carbon atoms. They have carbon atoms that are double-bonded to other carbon
Chemical alter the makeup of nutrients changing them self into a form that can be readily use by cells
In negative self talk, personalizing is when a person
What was a consequence of the Protestant Reformation