Seudónimo Seudónimo
  • 14-06-2017
  • Mathematics
contestada

PLEASE PLEASE HELP ME 50 POINTS! LATE WORK


An 8-pack of juice boxes costs $5.



How much do 32 juice boxes cost?



$20
$32
$40
$48



Respuesta :

jonahhades
jonahhades jonahhades
  • 14-06-2017
it would be the first choice, $20.
Answer Link
LeapOfFaith
LeapOfFaith LeapOfFaith
  • 14-06-2017
The answer is $20. To solve, you take 5/8 then multiply that answer by 32.
Answer Link

Otras preguntas

What is the chemical symbol for zinc ??
It takes Bobby and Jeremy 15 minutes to set up 5 tables. If Bobby and Jeremy work at a constant rate, which best describes a possible constant of proportionalit
Given the system of equations: 2x + 2y = 16 6x + 4y = 38 What is the value of X? A. 13 B. -1 C. 3 D. 1/3
A quadrilateral with exactly one pair of parallel sides is called a
Which idea did Wilson opposed during the treaty meetings at Versailles
Can you elaborate on the reason an author would use humor/satire in a text? 1. The author uses humor to make a serious or controversial point in a nonthreateni
Describe the xyz affair?
Need help on these 2
5 × g = 230. Explain This Equation With Detail plz
You are preparing a speech to present to parents about college planning. Your audience consists of ninth-grade parents. When writing your speech you should