Seudónimo Seudónimo
  • 12-05-2017
  • Mathematics
contestada

three times the cost is $24

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-05-2017
8 because 24 divided by 3 is eight 
Answer Link
FLORC
FLORC FLORC
  • 12-05-2017
3x=24
To find the cost divide 24 by 3
X= $8
Answer Link

Otras preguntas

What is 3.4 mph (miles per hour) converted to feet per seconds?
What was the goal of the Delian League?
HELPPPPPPPPPP PLEASSSEEEE
what is the equivalent fraction of each one. 3/4 and 9/15 and24/40 and 5/7
what is y−2=−3(x−7) written in standard form?
What does tiresias predict will happen if odysseus raids the herds of helios?
Jeanette purchased a concert ticket on a website.The original price of the ticket was $75.She used a coupon code to receive a 20% discount.The website applied a
The use of heuristics rather than algorithms is most likely to
Which scenario is the best example of public health promotion
HELP WILL MARK BRAINLIEST!!!Write a Poem about a Mountain and a Hill.