vian621 vian621
  • 11-05-2017
  • Mathematics
contestada

On Tuesday, Wendy and her friend purchased 3 sandwiches and 2 drink for $15.75. On Friday, Wendy purchased 2 sandwiches and 1 drink at the same restaurant for $9.85. How much does one sandwich cost?

Respuesta :

jdhdbdbddndnd jdhdbdbddndnd
  • 11-05-2017
Answer is going to be 4.12
Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer. Which option is the output of the Functional Requirements of the SRS document? A.  program modules B.  data formats C.  storage capab
A geologist uses chronological order to _____
Represent the following sentence as an algebraic expression, where "a number" is the letter x. You do not need to simplify. subtracted from the square of a numb
WILL GIVE BRAINLIEST!!! PLEASE ANSWER! Which resource do you think is more important in Southwest Asia - oil or water? Think about the scarcity of water and th
What is a wavelength? How is it different from frequency?
an example of financial irresponsibility
please please use explanation with answer
Antonym for delicate
Find the GFC of 22,44
the ratio of students to teachers on the field trip is 1 to 13.If there are 22 teachers going on the trip,how many students are going to the trip?​